Bize Ulaşmak İçin Tıklayınız
Sapiolife Hakkımızda

Sapio 1922 senesinde medikal ve sanayi gazları sektöründe hizmet vermek üzere kurulmuş ve geçen 90 yılda da bu hizmetine aralıksız devam etmiştir. Medikal gazlar vasıtasıyla geleneksel olarak sağlık sektörü içinde faaliyet gösteren grubumuz, hastane ve hızla gelişmekte olan evde bakım hizmetleri sektöründe önemli bir yer edinmek için 1989 yılında Sapio Life’ ı kurmuştur.

Sapio Life günümüzün yoğun rekabet ortamında, beraber çalıştığı kalifiye iş ortakları ile eczacılık ürünleri, tıbbi cihazlar, yenilikçi uygulama ve ekipmanlarla kamu ve özel sektöre ait sağlık kuruluşlarına yasal mevzuat ve düzenlemelere tam uyum içinde en kaliteli ürün ve hizmetleri, gelişmiş bir destek sevisi ile birlikte vermektedir. 

Sapio Life evde bakım ve hastane servisleri iş yelpazesinde, müşterilerinin endüstriyel ve medikal gazların kullanımı, bakımı ve gözetimi ile ilgili servislerinin yönetiminde ortaklaşa hareket etmeyi ilke edinir. Daha da ötesinde, müşterilerine tıbbi cihazlar, yenilikçi yan ürünler ve uygulamalar ile olası tüm tamamlayıcı hizmetleri sunar. Sapio Life ülke genelinde ( şubeler, girişim şirketleri ve acentelikler) 160 iş ortağı ve lojistik sağlayan 25 asistanı ve dağıtım merkezleriyle faaliyet gösterir.

Sapio Life bunlara ek olarak İtalya’nın tamamında bulunan lojistik sistemini de bu servisler için kullanır. Hastaların ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için, Sapio Life Avrupa pazarındaki faaliyetlerini de geliştirmeye başlamıştır. Evde bakım hizmetlerinde (oksijen terapisi, ventilasyon, ADI) 20.000 hastaya hizmetlerini sunabilecek yapıya sahiptir.

Bu gelişim politikası çerçevesinde Sapio Life, Türkiye pazarında da yılların birikimi ile oluşmuş servis ve hizmetleri sunabilmek için 2012’de Sapio Life Türkiye’yi faaliyete geçirmiştir. Bu oluşumla firmanın 90 yıllık birikimlerinin Türkiye pazarına güçlü iş ortakları ile birlikte aktarılması hedeflenmiştir.